Możliwość komentowania Śmiałe prowokacje dyplomatyczne została wyłączona

Kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupia wokół siebie sporo zamożnych krajów. Nadal UE jest federacją szalenie zamożnych państw.
Oczywiście nie wszystkie są bardzo bogate, lecz w porównaniu z chociażby większości państw w Afryce, to tak czy siak UE to potęga. I chociaż ostatnimi czasy wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to powinniśmy mieć na uwadze, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Choć oczywiście wcale nie jest powiedziane, iż UE jest idealną organizacją. Według mnie UE to świetny pomysł – nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas doganiają. To źle, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE ciągle była potęgą. I naturalnie tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dotyczące wielkiego bezrobocia, szczególnie wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda zamożnego kraju, który jednak ma bardzo duże kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.